TUŽILAČKI SAVJET

Na dnevnom redu Tužilačkog savjeta bio je izvještaj specijalnog tužioca Milivoja Katnića o predmetu koji je formiran protiv bivšeg sekretara Vrhovnog državnog tužilaštva Nenada Vujoševića i drugih lica u tom slučaju. Saopšteno je da je jednoglasno konstatovano da je sprovedena nezavisna, nepristrasna, efikasna i objektivna istraga, koja je rezultirala podizanjem optužnice.

“Tužilački savjet je na I vanrednoj sjednici održanoj 12.02.2020.godine od strane Glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića, upoznat sa rezultatima istrage u vezi dešavanja povodom kojih je održana II vanredna sjednica Tužilačkog savjeta 30.09.2019.godine”, navodi se na sajtu tužilačkog savjeta.

Tužilački savjet je jednoglasno konstatovao da je sprovedena nezavisna, nepristrasna, efikasna i objektivna istraga, koja je rezultirala podizanjem optužnice protiv N.V. i drugih lica, o čemu je javnost već informisana, piše u saopštenju.

TUŽILAČKI SAVJET

Na dnevnom redu Tužilačkog savjeta bio je izvještaj specijalnog tužioca Milivoja Katnića o predmetu koji je formiran protiv bivšeg sekretara Vrhovnog državnog tužilaštva Nenada Vujoševića i drugih lica u tom slučaju. Saopšteno je da je jednoglasno konstatovano da je sprovedena nezavisna, nepristrasna, efikasna i objektivna istraga, koja je rezultirala podizanjem optužnice.

“Tužilački savjet je na I vanrednoj sjednici održanoj 12.02.2020.godine od strane Glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića, upoznat sa rezultatima istrage u vezi dešavanja povodom kojih je održana II vanredna sjednica Tužilačkog savjeta 30.09.2019.godine”, navodi se na sajtu tužilačkog savjeta.

Tužilački savjet je jednoglasno konstatovao da je sprovedena nezavisna, nepristrasna, efikasna i objektivna istraga, koja je rezultirala podizanjem optužnice protiv N.V. i drugih lica, o čemu je javnost već informisana, piše u saopštenju.

TRI MJESECA BEZ POSLA

Argentinski trener Maurisio Poketino skoro tri mjeseca je bez posla, a u razgovoru za britanske medije izjavio je da bi se volio vratiti u Premijer ligu, prenosi agencija Anadolija.

Poketino je u 19. novembra prošle godine dobio otkaz u Totenhemu, koji je veoma uspješno predvodio pet i po godina. Kaže da je period nakon otkaza do danas proveo u opuštanju i potpunom odmaranju od fudbala. No, isto tako ističe da ima ogromnu želju da se što prije vrati svom poslu.

“Da budem iskren, volio bih opet raditi u Premijer ligi. Biće teško, znam, a sada je trenutak da čekamo i vidimo šta se događa. Ovo je trenutak oporavka, da malo razmislite o sebi i da budete spremni jer se u fudbalu uvijek nešto može dogoditi i morate biti spremni. Spreman sam i čekam novi izazov. Uvjeren sam da će sljedeći izazov biti fantastičan”, kazao je Poketino.

Dodao je da je slobodno vrijeme koristio kako bi razmišljao i putovao pa je tako bio u domovini, Kataru i Španiji, a ističe da ga o dešavanjima u fudbalu obavještava njegov bivši pomoćnik Hesus Perez.

Tokom trenerske karijere osim Totenhema 47-godišnji Argentinac trenirao je Espanjol i Sautempton.

TRI MJESECA BEZ POSLA

Argentinski trener Maurisio Poketino skoro tri mjeseca je bez posla, a u razgovoru za britanske medije izjavio je da bi se volio vratiti u Premijer ligu, prenosi agencija Anadolija.

Poketino je u 19. novembra prošle godine dobio otkaz u Totenhemu, koji je veoma uspješno predvodio pet i po godina. Kaže da je period nakon otkaza do danas proveo u opuštanju i potpunom odmaranju od fudbala. No, isto tako ističe da ima ogromnu želju da se što prije vrati svom poslu.

“Da budem iskren, volio bih opet raditi u Premijer ligi. Biće teško, znam, a sada je trenutak da čekamo i vidimo šta se događa. Ovo je trenutak oporavka, da malo razmislite o sebi i da budete spremni jer se u fudbalu uvijek nešto može dogoditi i morate biti spremni. Spreman sam i čekam novi izazov. Uvjeren sam da će sljedeći izazov biti fantastičan”, kazao je Poketino.

Dodao je da je slobodno vrijeme koristio kako bi razmišljao i putovao pa je tako bio u domovini, Kataru i Španiji, a ističe da ga o dešavanjima u fudbalu obavještava njegov bivši pomoćnik Hesus Perez.

Tokom trenerske karijere osim Totenhema 47-godišnji Argentinac trenirao je Espanjol i Sautempton.

DPS GLAVNOG GRADA

Demokratski front sebe vidi kao političko krilo crkvenih protesta, pa sugerišu Mitropoliji crnogorsko primorskoj da oroči litije, a da ih u kasnijoj fazi transformiše u šatorsko crkveno naselje, navodi se u reagovanju podgoričkog Odbora DPS-a.

Lider Demokratskog fronta Andrija Mandić, gostujući u emisiji srpske televizije O2 kazao je da građani koji protestuju protiv usvajanja Zakona o slobodi vjeroispovijesti treba da saopšte koji je to dan do kada će čekati da se Zakon povuče.

U DPS-u navode da opravdano sumnjaju da se jedan od lidera DF-a Andrija Mandić odselio iz Crne Gore, jer ga, kako dodaju, nigdje nema sem na regionalnim televizijama, sa čijih se programa ne skida. 

“Zauzet silnim medijskim aktivnostima, u pokušaju da crkvene proteste veže za svoj lik i djelo, a ponajviše za svoj Demokratski front, Mandić juče nije ni za Vulina imao vremena. Iako je bilo za očekivati da će pokazati zahvalnost, ako ništa drugo bar zbog one spomen medalje za podvige sa kraja prošlog vijeka”, poručuju iz Odbora DPS-a Glavnog grada.

Očigledno je, kako navode u DPS-u, da Mandić ima važnija posla.

“Osim što, na svojoj beogradskoj medijskoj turneji, namjerno pogrešno tumači Zakon o slobodi vjeroispovjesti, on ne preskače svaki put da spomene zasluge Demokratskog fronta za početak protesta. Na taj način poručuje crkvi da je upravo Front taj koji je inicirao pobunu”, poručuju iz OO DPS Podgorica.

Kažu da je Mandića nedavno Episkopski savjet opomenuo da ne politizuje proteste.

Ističu da Mandić upravo u najnovijem medijskom uratku, otkriva novu strategiju DF.

“Tom strategijom, kojom bi se ucijenila i paralisala država, a život u Podgorici postao nemoguć. DF koji sebe očigledno vidi kao političko krilo crkvenih protesta to sugeriše Mitropoliji da oroči litije, a da ih u kasnijoj fazi transformiše u šatorsko crkveno naselje”, poručuju iz podgoričkog DPS-a.

Podsjećaju da je na pitanje novinara šta poslije datuma do kojeg čekaju ukidanje Zakona, Mandić kaže da se nakon toga treba okupiti u Podgorici i ostati tu, dok se ne povuče zakon.

“Praktično, da se ponovi, jesen 2015. koju pamtimo po jurišu na Skupštinu i po tome da je komandant jurišne vojske, vrijeme najžešćih borbi ispred parlamenta, nasrtaja na policiju i crnogorske institucije, proveo u Kristalu, dovršavajući koljenicu”, zaključuje se u saopštenju podgoričkog DPS-a.

DPS GLAVNOG GRADA

Demokratski front sebe vidi kao političko krilo crkvenih protesta, pa sugerišu Mitropoliji crnogorsko primorskoj da oroči litije, a da ih u kasnijoj fazi transformiše u šatorsko crkveno naselje, navodi se u reagovanju podgoričkog Odbora DPS-a.

Lider Demokratskog fronta Andrija Mandić, gostujući u emisiji srpske televizije O2 kazao je da građani koji protestuju protiv usvajanja Zakona o slobodi vjeroispovijesti treba da saopšte koji je to dan do kada će čekati da se Zakon povuče.

U DPS-u navode da opravdano sumnjaju da se jedan od lidera DF-a Andrija Mandić odselio iz Crne Gore, jer ga, kako dodaju, nigdje nema sem na regionalnim televizijama, sa čijih se programa ne skida. 

“Zauzet silnim medijskim aktivnostima, u pokušaju da crkvene proteste veže za svoj lik i djelo, a ponajviše za svoj Demokratski front, Mandić juče nije ni za Vulina imao vremena. Iako je bilo za očekivati da će pokazati zahvalnost, ako ništa drugo bar zbog one spomen medalje za podvige sa kraja prošlog vijeka”, poručuju iz Odbora DPS-a Glavnog grada.

Očigledno je, kako navode u DPS-u, da Mandić ima važnija posla.

“Osim što, na svojoj beogradskoj medijskoj turneji, namjerno pogrešno tumači Zakon o slobodi vjeroispovjesti, on ne preskače svaki put da spomene zasluge Demokratskog fronta za početak protesta. Na taj način poručuje crkvi da je upravo Front taj koji je inicirao pobunu”, poručuju iz OO DPS Podgorica.

Kažu da je Mandića nedavno Episkopski savjet opomenuo da ne politizuje proteste.

Ističu da Mandić upravo u najnovijem medijskom uratku, otkriva novu strategiju DF.

“Tom strategijom, kojom bi se ucijenila i paralisala država, a život u Podgorici postao nemoguć. DF koji sebe očigledno vidi kao političko krilo crkvenih protesta to sugeriše Mitropoliji da oroči litije, a da ih u kasnijoj fazi transformiše u šatorsko crkveno naselje”, poručuju iz podgoričkog DPS-a.

Podsjećaju da je na pitanje novinara šta poslije datuma do kojeg čekaju ukidanje Zakona, Mandić kaže da se nakon toga treba okupiti u Podgorici i ostati tu, dok se ne povuče zakon.

“Praktično, da se ponovi, jesen 2015. koju pamtimo po jurišu na Skupštinu i po tome da je komandant jurišne vojske, vrijeme najžešćih borbi ispred parlamenta, nasrtaja na policiju i crnogorske institucije, proveo u Kristalu, dovršavajući koljenicu”, zaključuje se u saopštenju podgoričkog DPS-a.

STOLTENBERG

NATO mora da bude u stanju da odgovori na mnoge izazove i prijetnje u isto vrijeme, poručio je generalni sekretar Jens Stoltenberg.

On je to rekao, odgovarajući na pitanje koliko je teško istovremeno se fokusirati na pitanja Rusije i Kine.

“Nemamo luksuz da biramo. Moramo biti u stanju da odgovorimo na mnoge različite izazove u isto vrijeme. Složili smo se – prvi put u istoriji NATO – na susretu lidera u Londonu da se moramo pozabaviti posljedicama uspona Kine po našu bezbjednost”, kazao je Stoltenberg.

Prema njegovim riječima, Kina će uskoro biti najveća ekonomija na svijetu.

“Već je druga zemlja sa najvećim izdvajanjem na odbranu. Ona razvija i mnogo ulaže u nove, naprednije vojne kapacitete”, kazao je Stoltenberg.

On je istakao da postoje istovremeno i izazovi, ali i mogućnosti koji se tiču uspona Kine.

Prema njegovim riječima, NATO je posvećen trening misiji u Avganistanu.

“Snažno vjerujemo da je to najbolji način za NATO da podrži mirovni proces u naporima da se nađe političko pregovarano rješenje krize u Avganistanu. I pozdravili bismo svaki korak koji vodi smanjenju nasilja”, rekao je Stoltenberg.

STOLTENBERG

NATO mora da bude u stanju da odgovori na mnoge izazove i prijetnje u isto vrijeme, poručio je generalni sekretar Jens Stoltenberg.

On je to rekao, odgovarajući na pitanje koliko je teško istovremeno se fokusirati na pitanja Rusije i Kine.

“Nemamo luksuz da biramo. Moramo biti u stanju da odgovorimo na mnoge različite izazove u isto vrijeme. Složili smo se – prvi put u istoriji NATO – na susretu lidera u Londonu da se moramo pozabaviti posljedicama uspona Kine po našu bezbjednost”, kazao je Stoltenberg.

Prema njegovim riječima, Kina će uskoro biti najveća ekonomija na svijetu.

“Već je druga zemlja sa najvećim izdvajanjem na odbranu. Ona razvija i mnogo ulaže u nove, naprednije vojne kapacitete”, kazao je Stoltenberg.

On je istakao da postoje istovremeno i izazovi, ali i mogućnosti koji se tiču uspona Kine.

Prema njegovim riječima, NATO je posvećen trening misiji u Avganistanu.

“Snažno vjerujemo da je to najbolji način za NATO da podrži mirovni proces u naporima da se nađe političko pregovarano rješenje krize u Avganistanu. I pozdravili bismo svaki korak koji vodi smanjenju nasilja”, rekao je Stoltenberg.

MANDIĆ

Lider Demokratskog fronta Andrija Mandić, gostujući u emisiji srpske televizije O2, kazao je da građani koji protestuju protiv usvajanja Zakona o slobodi vjeroispovijesti treba da saopšte koji je to dan do kada će čekati da se Zakon povuče.

“Mislim da tog datuma treba svi da se okupimo u Podgorici i da sa ulice poručimo da se nećemo razilaziti dok se Zakon koji otima imovinu Srpske pravoslavne crkve, ne stavi van snage,”rekao je Mandić.

On je saopštio i zahtjeve učesnika litija. 

“Mi sa ulice tražimo da vlast ovaj Zakon koji otima imovinu SPC, stavi van snage, a na izborima ćemo vidjeti ko će biti vlast”, istakao je Mandić.

U SVIM ŠKOLAMA

Ministarstvo zdravlja Srbije dalo je danas preporuku Ministarstvu prosvjete da se produži zimski raspust, prenio je Tanjug.

Preporuka je data kako bi se smanjilo širenje virusa gripa, jer je u Beogradu prijavljena epidemija gripa.

Odlukom pokrajinske vlade u Vojvodini je, zbog epidemije gripa, obustavljen rad svih škola i vrtića. Đaci koji škole pohađaju na teritoriji Vojvodine krenuli su u drugo polugodište još sredinom januara, jer im je i raspust počeo ranije nego u ostalom dijelu Srbije.

Nakon toga, postavilo se pitanje šta će biti sa ostatkom zemlje, budući da su đaci iz centralne Srbije još uvjek na raspustu, a u školske klupe bi trebalo da se vrate 18. februara.

  • Dragaš: EPCG kroz snažan investicioni ciklus predvodi energetsku tranziciju Crne Gore
    on 24/06/2026 at 13:48

    Elektroprivreda (EPCG) realizuje najdinamičniji investicioni ciklus u svojoj istoriji, usmjeren na razvoj obnovljivih izvora energije, modernizaciju elektroenergetskog sistema i jačanje energetske sigurnosti zemlje, saopštio je izvršni direktor te kompanije, Zdravko Dragaš.

  • U petak početak pripremnih radova na dionici auto-puta Mateševo–Andrijevica
    on 24/06/2026 at 13:36

    Ceremonija povodom početka pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar–Boljare, od Mateševa do Andrijevice, biće održana u petak u Mateševu, sa početkom u 18 sati.

  • Keković: Vlada planira da poveća zarade pred izbore
    on 24/06/2026 at 12:35

    Unija slobodnih sindikata (USSCG) organizovaće sjutra protest ispred zgrade Vlade, u cilju radikalizacije borbe za preko 100 hiljada radnika koji su ostali bez osnovnih prava koja je garantovao Opšti kolektivni ugovor (OKU), saopštili su predstavnici te sindikalne organizacije.

  • Crnogorske organizacije dio sedam LIFE projekata vrijednih gotovo milion eura
    on 24/06/2026 at 11:43

    Kroz LIFE program Evropske unije za životnu sredinu i klimatske akcije obezbijeđeno je gotovo milion eura za sedam projekata u kojima učestvuju crnogorske organizacije. Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera saopštilo je da rezultati potvrđuju sve veće kapacitete domaćih institucija i organizacija za učešće u konkurentnim evropskim programima.

  • Miholjska prevlaka dobila sportski teren i dječije igralište
    on 24/06/2026 at 08:50

    Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore završilo je radove na izgradnji sportskog terena i dječijeg igrališta na Miholjskoj prevlaci (Ostrvu cvijeća), vrijedne oko 80.000 eura, čime su građani Tivta dobili nove sadržaje za rekreaciju, igru i druženje.

  • Udruženje prevoznika: Problemi u carini ugrožavaju poslovanje, moguća obustava rada
    on 24/06/2026 at 08:28

    Udruženje prevoznika Crne Gore upozorilo je da dugotrajni problemi u radu Uprave carina, uključujući kvarove informacionih sistema, spore procedure i nedostatak službenika, ozbiljno ugrožavaju poslovanje domaćih prevoznika. Posebno ukazuju na zastoje na graničnom prelazu Debeli Brijeg i traže hitne mjere, uz najavu mogućnosti obustave rada ukoliko ne dođe do rješavanja problema.

  • MMF završio misiju u Crnoj Gori: Preporuke za jačanje fiskalne stabilnosti i budžetskog okvira
    on 24/06/2026 at 08:08

    Ministar finansija Novica Vuković sa saradnicima održao je završni sastanak sa predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), čime je okončana jednonedjeljna ekspertska misija posvećena analizi fiskalnih pravila i pripremi preporuka za dalje jačanje fiskalnog okvira Crne Gore.

  • Pregovori sa Spajićem oko novog OKU-a nijesu održani
    on 24/06/2026 at 07:35

    Vanredna sjednica Socijalnog savjeta, koja je trebalo da se održi u ponedjeljak, odložena je zbog službenog odsustva ministarke rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga Naide Nišić i članova Vlade, saopštio je predsjednik Socijalnog savjeta, Željko Burić.

  • Slobodan petak jednom mjesečno: Dobitak ili gubitak?
    on 24/06/2026 at 05:30

    Predlog dopuna Zakona o radu, koje podrazumijevaju da posljednji petak u mjesecu bude neradan, imao bi benefite i za zaposlene i za poslodavce, poručuje ispred predlagača poslanik Demokratske Crne Gore Duško Stjepović. I dok se sindikati i poslodavci ne oglašavaju, ekonomski analitičar Davor Dokić za RTCG kaže da bi takvo rješenje bilo udar, naročito na privatni sektor.

  • Striković: Ako primirje potraje 60 dana, gorivo bi moglo dodatno da pojeftini
    on 23/06/2026 at 19:09

    Generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Draško Striković kaže da se može očekivati postepeno snižavanje cijena goriva do nivoa koji je prethodio ratu SAD-a, Izraela i Irana, ukoliko primirje potraje najmanje dva mjeseca.