BRAJOVIĆ-BEŠOIR PLAG

U procesu evropskih integracija treba poštovati individualne zasluge i dostignuća svake države posebno, uz snažno sprovođenje reformskih procesa, zaključili su predsjednik Skupštine Ivan Brajović i ambasador Holandije u Crnoj Gori, Žil Arno Bešor Plag.

Brajović je danas primio Bešora Plaga u nastupnu posjetu, i upoznao ga sa prioritetima Crne Gore kada je u pitanju evropska integracija.

Kako je saopšteno iz Brajovićevog kabineta, predsjednik parlamenta je zahvalio Holandiji za podršku u ostvarivanju strateških vanjskopolitičkih ciljeva Crne Gore.

„U vezi sa tim, ukazao je na važnost parlamentarne saradnje, naročito jačanja kontakata sa holandskim parlamentarcima, ističući da je dobre političke odnose Crne Gore i Holandije neophodno staviti u svrhu ekonomske saradnje“, kaže se u saopštenju.

Bešor Plag je iskazao zadovoljstvo dobrim odnosima dvije države i istakao da je prioritet Holandije u tim odnosima članstvo Crne Gore u Evropskoj uniji.

On je, kako se navodi, dodao da je Zapadni Balkan potreban Evropskoj uniju, koliko je i Unija potrebna Zapadnom Balkanu, ističući da je Crna Gora predvodnik u integracionom procesu.

UNAPREĐENJE PROIZVODNJE

Vinogradari i vinari u Crnoj Gori i ove godine imaju mogućnost da unaprijede proizvodnju, uz bespovratnu podršku Ministarstva u iznosu od 50 do 65 odsto investicije.

Iz Ministarstva poljoprivrede podsjećaju da za ovu mjeru godinama vlada sve veće interesovanje proizvođača, što je, kažu, dobra potvrda da se vinogradarsko – vinarski sektor kontinuirano razvija i da visoko kvalitetno vino koje se proizvodi u Crnoj Gori ima dobar plasman, posebno kroz turističku potrošnju.

Ministarstvo poljoprivrede i ruralnog razvoja danas je kroz Agrobudžet za 2020. godinu objavilo Javni poziv za dodjelu podrške investicijama u vinogradarstvu i vinarstvu za ovu godinu, sa ciljem da se podstakne zasnivanje novih zasada vinove loze, modernizacija vinograda, i vinskih podruma.

Korisnici podrške su poljoprivredna gazdinstva koja moraju biti upisana u Registar poljoprivrednih gazdinstava i Vinogradarski registar, a ukoliko su pravna lica neophodno je da im je primarna djelatnost iz sektora – poljoprivreda, šumarstvo i ribarstvo, u skladu sa Zakonom o klasifikaciji djelatnosti.

“Maksimalna prihvatljiva investicija iznosi 10.000 eura, maksimalna podrška iznosi 50 odsto ukupne vrijednosti investicije, odnosno do 60 odsto vrijednosti investicije za zasnivanje zasada od autohtonih sorti vinove loze. Dodatnih 5% podrške, odnosno maksimalno 65 odsto imaće oni koji su osigurani po osnovu poljoprivrede”, navodi se u saopštenju.

Maksimalna visina podrške za poljoprivredno gazdinstvo iznosi 5.000 eura u toku godine. Minimalna vrijednost investicije je 500 eura.

Zahtjevi za podršku po osnovu ovog javnog poziva mogu se dostavljati do 1. novembra 2020. godine.

“Takođe, vinogradari i vinari imaju mogućnost da istovrmeno iskoriste i brojne druge mjere bespovratne podrške iz Agrobudžeta u cilju unapređenja proizvodnje i uslova na gazdinstvu, a imaju i subvencije po hektaru koje su ove godine povećane na 200 eura po hektaru, uz dodatnih 10 eura po hektaru za mlade poljoprivrednike, do 40 godina”, zaključuju iz Ministarstva.

LAKIĆEVIĆ KOLAŠINCIMA

Odbornik DPS-a u Skupštini opštine Kolašin Nikola Lakićević apeluje na svoje sugrađane da ne dozvole da budu izmanipulisani, da dostojno kao i do sada praktikuju vjeru na mjestima predviđenim za to, a ne da ih zavode političkim interesima oni koji ih pozivaju na ulice i trgove.

“Poštujući vjerski osjećaj svakog građanina i ne željeći da utičem na slobodno izražavanje vjerskih ubjeđenja svakog pojedinca, kao mlad čovjek koji se bori da crnogorsko društvo usvaja standarde modernih evropskih civilizacija, zgrožen sam vandalskim činom skrnavljenja kulturno istorijskih spomenika i tradicije naše države, koji prethodnih dana postaju sastavni dio velikosrpskog folklora u Crnoj Gori”, saopštio je Lakićević.

Osudio je devastaciju Kolašina crtanjem trobojki na javnim površinama, fasadama ustanova i drugih objekata, kao i na ogradama mostova.

“Jednako sam zapanjen fašističkim ispadima, koji se ogledaju u natpisima na javnim površinama, kojima se poziva na smrt crnogorske nacije, a sve pod plaštom zaštite vjere i promocije velikosrpstva u Crnoj Gori”, kaže odbornik DPS-a u lokalnom parlamentu.

Smatra da učestali ispadi, kako je naveo, samo prave nemjerljivu štetu Srbima, koji su neodvojivi dio Crne Gore.

“Apelujem na građane Kolašina da ne dozvole da budu izmanipulisani, da dostojno kao i do sada praktikuju vjeru na mjestima predviđenim za to, a ne da ih zavode političkim interesima oni koji ih pozivaju na ulice i trgove. A organizatorima i izvršiocima farbanja predlažemo da svoj klero-nacionalizam izražavaju devastacijom svojih nekretnina, a ne javnih površina ili farbanjem svoje građevinske mehanizacije, pa će građanima Kolašina mnoge stvari biti jasnije”, navodi se u saopštenju.

ODABRAN NOVI LOGO

Rukometni savez Crne Gore i zvanično je dobio novi vizuelni identitet. Ugovor o prenosu konkursnog rješenja u svojinu Saveza i ustupanju imovinskih i drugih prava nakon sprovedenog javnog konkursa, potpisali su predsjednik Saveza Petar Kapisoda i Ana Pajović Kljajić, autorka pobjedničkog rješenja.

Pobjednici konkursa pripala je i novčana nagradu u iznosu od 500 eura.

Savez će tako nakon duže vremena promijeniti svoj vizuelni identitet, a novi logo uskoro će se naći na opremi svih reprezentativnih selekcija, dok je već počeo da se primjenjuje u drugim zvaničnim kanalima komunikacije ,,crnogorske kuće rukometa”, kao i na društvenim mrežama.

“Naša želja je bila da osvježimo vizuelni identitet Saveza i poslije duže vremena, dobijemo novi logo koji će na najbolji način odgovoriti potrebama brendinga u svijetu sporta, kome se danas posvećuje velika pažnja. To je i razlog zbog kojeg smo imali dva kruga konkursa, a kako bi detaljno razmotrili sva pristigla rješenja i između više dobrih, izabrali ono koje će po mišljenju stručne komisije, najbolje odgovoriti našim potrebama. Vjerujem da smo izborom ovog rješenja napravili željeni iskorak u dijelu vidljivosti i prepoznatljivosti Saveza na svim kanalima, te da će novi logo na opremi, biti taličan svim reprezentativnim selekcijama”, kazao je Kapisoda.

U pobjedničkom rješenju na konkursu, Pajović Kljajić je predstavila orla kako grli rukometnu loptu. Koristila je crvenu i zlatnu boju, kao na zastavi.

“Veliko mi je zadovoljstvo što je moj rad odabran da predstavlja Rukometni savez. Počastvovana sam činjenicom da će buduće generacije crnogorskih sportista igrati “pod znakom” koji sam osmislila, tako da se zahvaljujem timu RSCG na prepoznavanju truda koji sam uložila u realizaciji ovog projekta. Nadam se će novi logo RSCG biti od “srećne ruke” svim našim reperezentativcima, kao i da će nam donijeti mnogo razloga za ponos i slavlje u godinama koje dolaze”, kazala je Pajović Kljajić.

Okosnicu logotipa čini stilizovani prikaz ptice orao, koji je krilom obuhvatio rukometnu loptu, smješten u formi koja ga uokviruje i daje mu cjelovitost. Orao ima značajno mjesto u crnogorskoj istoriji i tradiciji, a njegovo značenje i na globalnom nivou je uvijek afirmativno. Povezuje se sa nesputanom slobodom, trijumfom i velikim postignućima, navela je u obrazloženju autorka pobjedničkog rješenja.

„Orao je smješten u obliku koji asocira na grb, čime se htjela istaći težnja da logotip dobije na ozbiljnosti, ali i da se olakša aplikacija na razne medije. Osnovnu dizajnersku premisu da logo treba komunicirati nacionalne i progresivne standarde, potvrđuje i odabir boja – crvena i zlatna, koje su boje naše zastave. Crvena kao vjekovni simbol energije i odlučnosti, a zlatna kao simbol prestiža, moći i pobjede.

Grafički elementi koji čine logotip RSCG imaju neospornu dozu ozbiljnosti i simboličkog značaja. Rezultat rada na projektnom zadatku je savremena kompozicija koja komunicira suštinske i temeljne ciljeve organizacije za koju je namijenjena“, piše u obrazloženju dizajnerke.

ODABRAN NOVI LOGO

Rukometni savez Crne Gore i zvanično je dobio novi vizuelni identitet. Ugovor o prenosu konkursnog rješenja u svojinu Saveza i ustupanju imovinskih i drugih prava nakon sprovedenog javnog konkursa, potpisali su predsjednik Saveza Petar Kapisoda i Ana Pajović Kljajić, autorka pobjedničkog rješenja.

Pobjednici konkursa pripala je i novčana nagradu u iznosu od 500 eura.

Savez će tako nakon duže vremena promijeniti svoj vizuelni identitet, a novi logo uskoro će se naći na opremi svih reprezentativnih selekcija, dok je već počeo da se primjenjuje u drugim zvaničnim kanalima komunikacije ,,crnogorske kuće rukometa”, kao i na društvenim mrežama.

“Naša želja je bila da osvježimo vizuelni identitet Saveza i poslije duže vremena, dobijemo novi logo koji će na najbolji način odgovoriti potrebama brendinga u svijetu sporta, kome se danas posvećuje velika pažnja. To je i razlog zbog kojeg smo imali dva kruga konkursa, a kako bi detaljno razmotrili sva pristigla rješenja i između više dobrih, izabrali ono koje će po mišljenju stručne komisije, najbolje odgovoriti našim potrebama. Vjerujem da smo izborom ovog rješenja napravili željeni iskorak u dijelu vidljivosti i prepoznatljivosti Saveza na svim kanalima, te da će novi logo na opremi, biti taličan svim reprezentativnim selekcijama”, kazao je Kapisoda.

U pobjedničkom rješenju na konkursu, Pajović Kljajić je predstavila orla kako grli rukometnu loptu. Koristila je crvenu i zlatnu boju, kao na zastavi.

“Veliko mi je zadovoljstvo što je moj rad odabran da predstavlja Rukometni savez. Počastvovana sam činjenicom da će buduće generacije crnogorskih sportista igrati “pod znakom” koji sam osmislila, tako da se zahvaljujem timu RSCG na prepoznavanju truda koji sam uložila u realizaciji ovog projekta. Nadam se će novi logo RSCG biti od “srećne ruke” svim našim reperezentativcima, kao i da će nam donijeti mnogo razloga za ponos i slavlje u godinama koje dolaze”, kazala je Pajović Kljajić.

Okosnicu logotipa čini stilizovani prikaz ptice orao, koji je krilom obuhvatio rukometnu loptu, smješten u formi koja ga uokviruje i daje mu cjelovitost. Orao ima značajno mjesto u crnogorskoj istoriji i tradiciji, a njegovo značenje i na globalnom nivou je uvijek afirmativno. Povezuje se sa nesputanom slobodom, trijumfom i velikim postignućima, navela je u obrazloženju autorka pobjedničkog rješenja.

„Orao je smješten u obliku koji asocira na grb, čime se htjela istaći težnja da logotip dobije na ozbiljnosti, ali i da se olakša aplikacija na razne medije. Osnovnu dizajnersku premisu da logo treba komunicirati nacionalne i progresivne standarde, potvrđuje i odabir boja – crvena i zlatna, koje su boje naše zastave. Crvena kao vjekovni simbol energije i odlučnosti, a zlatna kao simbol prestiža, moći i pobjede.

Grafički elementi koji čine logotip RSCG imaju neospornu dozu ozbiljnosti i simboličkog značaja. Rezultat rada na projektnom zadatku je savremena kompozicija koja komunicira suštinske i temeljne ciljeve organizacije za koju je namijenjena“, piše u obrazloženju dizajnerke.

U 82. GODINI

Njemački reditelj Jozef Vilsmajer čiji je upečatljiv prikaz Staljingradske bitke pokazao strahote rata novoj generaciji umro je u 82. godini, potvrdio je danas njegov agent.

Vilsmajer je umro juče, mirno u svom domu u Bavarskoj, rekao je agent.

Vilsmajerov film iz 1993. godine “Stalijngrad” prikazao je tešku sudbinu grupe vojnika Vermahta koji su poslati na istočni front 1942. u borbi protiv Sovjetske vojske. U višemjesečnoj opsadi grada umrlo je više miliona vojnika i civila i ona je označila prekretnicu za nacističku Njemačku u Drugom svjetskom ratu.

Rođen 1939. u Minhemnu Vilsmajer je studirao muziku i radio kao tehničar prije nego što je ušao u svijet filma početkom 1960-ih gdje je kasnije postao poznat kao snimatelj za njemačku televiziju. Njegov rediteljski početak je bio 1988. sa filmom “Herbstmilch” (Jesenje Mleko) priči o bavarskoj seljanci koja je postala hit u bioskopima u Njemačkoj.

Mnogi njegovi filmovu bavili su se turbulentnim periodima njemačke istorije, često iz perspektive običnih ljudi, sa izuzetkom filma Marlena (2000) o životu glumice i pjevačice Marlene Ditrih.

Vilsmajer ostavlja za sobom tri ćerke. Njegova druga supruga češka glumica i rediteljka Dana Vavrova umrla je 2009.

POBIJEDIO U NJU HEMPŠIRU

Ljevičarski senator Berni Sanders proglasio je pobjedu na predizborima Demokratske stranke u Nju Hempširu u tijesnom vođstvu nad Pitom Butidžidžom.

“Ova pobjeda je početak kraja Donalda Trampa”, rekao je Sanders pristalicama koji su uzvikivali “Berni će pobijediti Trampa”, prenosi N1.

“Bez obzira na to ko pobijedi, a mi se svakako nadamo da ćemo to biti mi, ujedinićemo se i poraziti najopasnijeg predsjednika u modernoj istoriji ove zemlje”, rekao je Sanders.

Kandidati sve više naglašavaju poruku stranačkog jedinstva.

Pobjeda, sa samo više od četvrtine demokratskih glasača u maloj državi, pokazuje još uvek razjedinjenu stranku, u kojoj umjereni vode pred progresivnima.

Berni Sanders, ljevičarski senator, vodi s oko 26 posto glasova, slijedi ga umjereni Pit Butidžidž, bivši gradonačenik, sa oko 24 posto, nakon obrađenih više od 90 posto glasačkih mjesta, objavili su američki mediji uključujući CNN.

Na iznenađujućem trećem mjestu je Ejmi Klobučar, s gotovo 20 posto, koja se uvrstila među favorite pragmatičnom porukom, ali punom nade.

Elizabet Voren i bivši potpredsjednik Džo Bajden zaostali su s oko 9 posto, odnosno 8 posto glasova.

Do kraja februara demokrate će još glasati u Nevadi i Južnoj Karolini, a zatim slijedi ‘superutorak’ 3. marta, kada na birališta izlazi 14 država, među kojima ‘teškaši’ Kalifornija i Teksas, koji će na konvenciju poslati ukupno 1344 delegata.

UPRAVA POLICIJE

Policija je u Baru uhapsila S.V. zbog nedozvoljenog držanja oružja i eksplozivnih materija, saopšteno je iz Uprave policije.

“Policija je u Baru, postupajući po naredbi Osnovnog suda u Baru, izvršila pretres stana i drugih prostorija koje koristi lice S.V. (49) kojom prilikom je pronađena određena količina oružja i municije”, kazali su iz policije.

Nadležni državni tužilac je naložio da se S.V. uhapsi zbog sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija.

S.V. će uz krivičnu prijavu biti priveden nadležnom tužilaštvu.

Podsjećamo, tim povodom su reagovali iz Demosa jer je Savo Vujošević predsjednik barskog odbora. Tvrde da je u pitanju zastrašivanje građana.

HADŽIBEGIĆ

“Hrabri sokolovi” se tradicionalno prije neke akcije okupljaju nedjeljom, a kada bi hipotetički krajem tekuće sedmice “crveni” okupirali trening kamp na Starom aerodromu, selektor Faruk Hadžibegić bi vjerovatno sijao od sreće.

Stevan Jovetić, Stefan Savić, Adam Marušić i Marko Bakić su prebrodili povrede na pravi način, Nikola Vukčević se ustalio u Levanteu, Danijel Petković je debitovao u Ligi 1, Marko Vešović krenuo dobro sa svojom Legijom, Fatos Bećiraj postigao gol za Makabi Netanju…

“To su vijesti koje moraju da me raduju, posebno jer nemamo povrijeđenih igrača. Sada čekamo da lige u kojima nastupaju naši drugi reprezentativci počnu i da svi oni uđu u takmičarski ritam. Nadam se da neće biti povreda ubuduće”, rekao je Hadžibegić za Dnevne novine, prenosi CdM.

Krajem marta kreće nova priča fudbalske reprezentacije sa 62-godišnjim Sarajlijom na klupi. Avantura tokom 2019. je bila očajna, ali ni Faruku nije bilo lako poslije svega. Prve akcije na novom nadamo se pozitivnom putu su Letonija (26. mart) i Luksemburg (30. mart) pod Goricom. Neatraktivni rivali…

“Slažem se, ali su to zahtijevni i kompleksni protivnici. Poučen igračkim iskustvom, kao Jugoslavija smo se uvijek mučili sa tim ‘manjim’ selekcijama. Na nama je da napravimo rezultat kako bi nam bilo lakše za ubuduće. Međutim, trenutno smo u situaciji da ćutimo, radimo i vjerujemo” rekao je legendarni defanzivac, koji se nadovezao…

“Ne smijemo da smetnemo sa uma da taj Luksemburg ima Dudelanž koji je dvije godine zaredom igrao Ligu Evrope”, istakao je.

Hadžibegić je non-stop u komunikaciji sa stručnim štabom i igračima, realnost je da naša selekcija ne može nikoga da potcijeni, ali ne treba nikoga ni da precijeni. Posebno ako ima čvrst stav na terenu. Selektor to zna, zato ne razmišlja o “izmišljanju tople vode”.

“Rekao sam više puta da ne mogu da napravim revoluciju. Ali stvarno je najbitnije kada se skupimo da budemo svi zdravi, da možemo da radimo u miru, a onda ćemo lako sklopiti kockice. Ne treba unaprijed da preskačemo stepenice. Mislim da će sve biti lakše ako budem imao ‘slatke muke’ da od 28 reprezentativaca odaberem 23”.

Iz plejade mlađih reprezentativaca iskočio je 20-godišnji Sead Hakšabanović nakon odlične sezone u švedskom Norčepingu (37 utakmica, osam golova) i označen je kao budućnost “hrabrih sokolova”.

“Sead je svojim igrama zavrijedio mjesto u reprezentaciji, ispunio je očekivanja, ali naravno da ima kvalitet za mnogo više. Ima kapaciteta da igra u jačoj ligi i nadam se da će se ubrzo skrasiti u jačem timu. Naravno, najbitnije je da ima minutažu i dobro je što se pojavio, vjerujem da neće biti posljednji” poručio je Hadžibegić.

Od “hrabrih sokolova” samo je Marko Janković promijenio klub tokom jeseni, pošto je prešao iz prvoligaša SPAL-a u drugoligaša Krotone na pozajmicu. A uskoro bi novi klub mogao da nađe i štoper Marko Simić, koji se razišao sa uzbekistanskim Pakhtakorom.

“Mislim da je Janković donio dobru i hrabru odluku, to sam mu i rekao kada smo se čuli. Bolje je da igra u Seriji B, u timu koji se bori za Seriju A, nego da bude na klupi u ekipi iz Serija A koja se bori za opstanak. Marko je bio i ostaće reprezentativac i očekujem da bude bolji”, jasan je selektor.

Hadžibegić je više puta poručio da se ne odriče nikoga, gleda i neke koji su bili reprezentativci (Esteban Saveljić, Ivan Kecojević…), a pratio je kako smo čuli i napadača Vaslanda iz Beverena Stefana Miloševića (15 utakmica, tri gola).

“FSCG gleda sve fudbalere, a Stefan je jedan od njih. Međutim, prerano je govoriti da li će dobiti poziv ili ne, jer ima još dosta do naše naredne akcije. Bitno je da u ovom trenutku reprezentativci igraju i da nema povreda”, podvukao je peti selektor fudbalske selekcije Crne Gore.

HADŽIBEGIĆ

“Hrabri sokolovi” se tradicionalno prije neke akcije okupljaju nedjeljom, a kada bi hipotetički krajem tekuće sedmice “crveni” okupirali trening kamp na Starom aerodromu, selektor Faruk Hadžibegić bi vjerovatno sijao od sreće.

Stevan Jovetić, Stefan Savić, Adam Marušić i Marko Bakić su prebrodili povrede na pravi način, Nikola Vukčević se ustalio u Levanteu, Danijel Petković je debitovao u Ligi 1, Marko Vešović krenuo dobro sa svojom Legijom, Fatos Bećiraj postigao gol za Makabi Netanju…

“To su vijesti koje moraju da me raduju, posebno jer nemamo povrijeđenih igrača. Sada čekamo da lige u kojima nastupaju naši drugi reprezentativci počnu i da svi oni uđu u takmičarski ritam. Nadam se da neće biti povreda ubuduće”, rekao je Hadžibegić za Dnevne novine, prenosi CdM.

Krajem marta kreće nova priča fudbalske reprezentacije sa 62-godišnjim Sarajlijom na klupi. Avantura tokom 2019. je bila očajna, ali ni Faruku nije bilo lako poslije svega. Prve akcije na novom nadamo se pozitivnom putu su Letonija (26. mart) i Luksemburg (30. mart) pod Goricom. Neatraktivni rivali…

“Slažem se, ali su to zahtijevni i kompleksni protivnici. Poučen igračkim iskustvom, kao Jugoslavija smo se uvijek mučili sa tim ‘manjim’ selekcijama. Na nama je da napravimo rezultat kako bi nam bilo lakše za ubuduće. Međutim, trenutno smo u situaciji da ćutimo, radimo i vjerujemo” rekao je legendarni defanzivac, koji se nadovezao…

“Ne smijemo da smetnemo sa uma da taj Luksemburg ima Dudelanž koji je dvije godine zaredom igrao Ligu Evrope”, istakao je.

Hadžibegić je non-stop u komunikaciji sa stručnim štabom i igračima, realnost je da naša selekcija ne može nikoga da potcijeni, ali ne treba nikoga ni da precijeni. Posebno ako ima čvrst stav na terenu. Selektor to zna, zato ne razmišlja o “izmišljanju tople vode”.

“Rekao sam više puta da ne mogu da napravim revoluciju. Ali stvarno je najbitnije kada se skupimo da budemo svi zdravi, da možemo da radimo u miru, a onda ćemo lako sklopiti kockice. Ne treba unaprijed da preskačemo stepenice. Mislim da će sve biti lakše ako budem imao ‘slatke muke’ da od 28 reprezentativaca odaberem 23”.

Iz plejade mlađih reprezentativaca iskočio je 20-godišnji Sead Hakšabanović nakon odlične sezone u švedskom Norčepingu (37 utakmica, osam golova) i označen je kao budućnost “hrabrih sokolova”.

“Sead je svojim igrama zavrijedio mjesto u reprezentaciji, ispunio je očekivanja, ali naravno da ima kvalitet za mnogo više. Ima kapaciteta da igra u jačoj ligi i nadam se da će se ubrzo skrasiti u jačem timu. Naravno, najbitnije je da ima minutažu i dobro je što se pojavio, vjerujem da neće biti posljednji” poručio je Hadžibegić.

Od “hrabrih sokolova” samo je Marko Janković promijenio klub tokom jeseni, pošto je prešao iz prvoligaša SPAL-a u drugoligaša Krotone na pozajmicu. A uskoro bi novi klub mogao da nađe i štoper Marko Simić, koji se razišao sa uzbekistanskim Pakhtakorom.

“Mislim da je Janković donio dobru i hrabru odluku, to sam mu i rekao kada smo se čuli. Bolje je da igra u Seriji B, u timu koji se bori za Seriju A, nego da bude na klupi u ekipi iz Serija A koja se bori za opstanak. Marko je bio i ostaće reprezentativac i očekujem da bude bolji”, jasan je selektor.

Hadžibegić je više puta poručio da se ne odriče nikoga, gleda i neke koji su bili reprezentativci (Esteban Saveljić, Ivan Kecojević…), a pratio je kako smo čuli i napadača Vaslanda iz Beverena Stefana Miloševića (15 utakmica, tri gola).

“FSCG gleda sve fudbalere, a Stefan je jedan od njih. Međutim, prerano je govoriti da li će dobiti poziv ili ne, jer ima još dosta do naše naredne akcije. Bitno je da u ovom trenutku reprezentativci igraju i da nema povreda”, podvukao je peti selektor fudbalske selekcije Crne Gore.

  • Dragaš: EPCG kroz snažan investicioni ciklus predvodi energetsku tranziciju Crne Gore
    on 24/06/2026 at 13:48

    Elektroprivreda (EPCG) realizuje najdinamičniji investicioni ciklus u svojoj istoriji, usmjeren na razvoj obnovljivih izvora energije, modernizaciju elektroenergetskog sistema i jačanje energetske sigurnosti zemlje, saopštio je izvršni direktor te kompanije, Zdravko Dragaš.

  • U petak početak pripremnih radova na dionici auto-puta Mateševo–Andrijevica
    on 24/06/2026 at 13:36

    Ceremonija povodom početka pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar–Boljare, od Mateševa do Andrijevice, biće održana u petak u Mateševu, sa početkom u 18 sati.

  • Keković: Vlada planira da poveća zarade pred izbore
    on 24/06/2026 at 12:35

    Unija slobodnih sindikata (USSCG) organizovaće sjutra protest ispred zgrade Vlade, u cilju radikalizacije borbe za preko 100 hiljada radnika koji su ostali bez osnovnih prava koja je garantovao Opšti kolektivni ugovor (OKU), saopštili su predstavnici te sindikalne organizacije.

  • Crnogorske organizacije dio sedam LIFE projekata vrijednih gotovo milion eura
    on 24/06/2026 at 11:43

    Kroz LIFE program Evropske unije za životnu sredinu i klimatske akcije obezbijeđeno je gotovo milion eura za sedam projekata u kojima učestvuju crnogorske organizacije. Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera saopštilo je da rezultati potvrđuju sve veće kapacitete domaćih institucija i organizacija za učešće u konkurentnim evropskim programima.

  • Miholjska prevlaka dobila sportski teren i dječije igralište
    on 24/06/2026 at 08:50

    Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore završilo je radove na izgradnji sportskog terena i dječijeg igrališta na Miholjskoj prevlaci (Ostrvu cvijeća), vrijedne oko 80.000 eura, čime su građani Tivta dobili nove sadržaje za rekreaciju, igru i druženje.

  • Udruženje prevoznika: Problemi u carini ugrožavaju poslovanje, moguća obustava rada
    on 24/06/2026 at 08:28

    Udruženje prevoznika Crne Gore upozorilo je da dugotrajni problemi u radu Uprave carina, uključujući kvarove informacionih sistema, spore procedure i nedostatak službenika, ozbiljno ugrožavaju poslovanje domaćih prevoznika. Posebno ukazuju na zastoje na graničnom prelazu Debeli Brijeg i traže hitne mjere, uz najavu mogućnosti obustave rada ukoliko ne dođe do rješavanja problema.

  • MMF završio misiju u Crnoj Gori: Preporuke za jačanje fiskalne stabilnosti i budžetskog okvira
    on 24/06/2026 at 08:08

    Ministar finansija Novica Vuković sa saradnicima održao je završni sastanak sa predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), čime je okončana jednonedjeljna ekspertska misija posvećena analizi fiskalnih pravila i pripremi preporuka za dalje jačanje fiskalnog okvira Crne Gore.

  • Pregovori sa Spajićem oko novog OKU-a nijesu održani
    on 24/06/2026 at 07:35

    Vanredna sjednica Socijalnog savjeta, koja je trebalo da se održi u ponedjeljak, odložena je zbog službenog odsustva ministarke rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga Naide Nišić i članova Vlade, saopštio je predsjednik Socijalnog savjeta, Željko Burić.

  • Slobodan petak jednom mjesečno: Dobitak ili gubitak?
    on 24/06/2026 at 05:30

    Predlog dopuna Zakona o radu, koje podrazumijevaju da posljednji petak u mjesecu bude neradan, imao bi benefite i za zaposlene i za poslodavce, poručuje ispred predlagača poslanik Demokratske Crne Gore Duško Stjepović. I dok se sindikati i poslodavci ne oglašavaju, ekonomski analitičar Davor Dokić za RTCG kaže da bi takvo rješenje bilo udar, naročito na privatni sektor.

  • Striković: Ako primirje potraje 60 dana, gorivo bi moglo dodatno da pojeftini
    on 23/06/2026 at 19:09

    Generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Draško Striković kaže da se može očekivati postepeno snižavanje cijena goriva do nivoa koji je prethodio ratu SAD-a, Izraela i Irana, ukoliko primirje potraje najmanje dva mjeseca.