PREDSTAVLJEN NA “OLD TRAFORDU”

Portugalski fudbaler Bruno Fernandeš potpisao je ugovor sa Mančester junajtedom, saopštio je danas engleski klub. Kako je navedeno, Portugalac je potpisao ugovor na pet i po godina, uz mogućnost produžetka saradnje na još godinu dana.

Fernandeš je na zvaničnom predstavljanju rekao da je već godinama obožavalac “crvenih đavola”.

“Moja ljubav prema Mančester junajtedu je počela kada sam gledao Kristijana Ronalda kako igra u tom dresu. Naporno sam radio da bih stigao do ovoga, osjećam se nevjerovatno. Mogu da obećam navijačima da ću uvijek dati sve od sebe da pomognem da ostvarimo što veći uspjeh i osvojimo što više trofeja”, rekao je Fernandeš.

On se posebno zahvalio treneru fudbalera Mančester junajteda, Ole Gunaru Solskjeru.

Fernandeš je u dresu lisabonskog Sportinga odigrao 137 utakmica i za to vrijeme upisao 63 gola i 52 asistencije.

Za reprezentaciju Portugala zabilježio je 19 nastupa, a bio je dio ekipe koja je 2019. godine osvojila Ligu Nacija.

Ole Gunar Solskjer rekao je da je Fernandeša pratio mjesecima i da je impresioniran njegovim kvalitetima.

“Najvažnije je da je on sjajno ljudsko biće, ima jaku ličnost i liderske osobine, to je svima jasno. Njegovi golovi i asistencije govore sami za sebe, biće od velike pomoći našem timu i pomoći će nam u drugom dijelu sezone”, kazao je Solskjer.

AMERIČKA KOMPANIJA

Američki “Boing” je završio prošlu godinu sa minusom od 636 miliona dolara, što je prvi godišnji gubitak kompanije od 1997. godine.

Taj podatak potpuno odudara od profita od 10,46 milijardi USD ostvarenog 2018, prije druge fatalne nesreće koja je prizemljila njegov najprodavaniji avion u svijetu 737 max.

Taj sumoran rezultati stiže u vrijeme dok se “Boing” bori s krizom koju su izazvala dva pada njegovih letjelica 737 max, u kojima je poginulo 346 ljudi, prenosi B92.

Kompanija je ovog mjeseca obustavila proizvodnju tog aviona, koji su nacionalni regulatori prizemljli u martu, nakon drugog od dva kobna leta.

“Boeing” je objavio da je u četvrtom kvartalu prošle godine zabilježio gubitak od jedne milijarde USD, odnosno od 2,33 USD po akciji, pošto su mu prihodi u posljednja tri mjeseca pali 37 odsto na 17,91 milijardu USD u odnosu na 28,34 milijarde u istom periodu 2018.

Troškovi koji se odnose na dva tragična pada porasli su na više od 18 milijardi USD, navela je kompanija, što je otprilike dvaput više od sume koju je objavila u trećem kvartalu.

Taj iznos uključuje dodatnih 2,6 milijardi USD rashoda prije oporezivanja na ime obeštećenja avio-kompanija i drugih kupaca aviona 737 max zbog njegovog prizemljiivanja.

AMERIČKA KOMPANIJA

Američki “Boing” je završio prošlu godinu sa minusom od 636 miliona dolara, što je prvi godišnji gubitak kompanije od 1997. godine.

Taj podatak potpuno odudara od profita od 10,46 milijardi USD ostvarenog 2018, prije druge fatalne nesreće koja je prizemljila njegov najprodavaniji avion u svijetu 737 max.

Taj sumoran rezultati stiže u vrijeme dok se “Boing” bori s krizom koju su izazvala dva pada njegovih letjelica 737 max, u kojima je poginulo 346 ljudi, prenosi B92.

Kompanija je ovog mjeseca obustavila proizvodnju tog aviona, koji su nacionalni regulatori prizemljli u martu, nakon drugog od dva kobna leta.

“Boeing” je objavio da je u četvrtom kvartalu prošle godine zabilježio gubitak od jedne milijarde USD, odnosno od 2,33 USD po akciji, pošto su mu prihodi u posljednja tri mjeseca pali 37 odsto na 17,91 milijardu USD u odnosu na 28,34 milijarde u istom periodu 2018.

Troškovi koji se odnose na dva tragična pada porasli su na više od 18 milijardi USD, navela je kompanija, što je otprilike dvaput više od sume koju je objavila u trećem kvartalu.

Taj iznos uključuje dodatnih 2,6 milijardi USD rashoda prije oporezivanja na ime obeštećenja avio-kompanija i drugih kupaca aviona 737 max zbog njegovog prizemljiivanja.

DEMOKRATE O PENZIONERIMA

DPS politika je od većine penzionera u Crnoj Gori stvorila socijalne slučajeve, poručili su iz Demokratske Crne Gore.

“Umjesto da nakon decenija rada, doprinosa društvu i državi, uživaju u penzionerskim danima i putuju kao što putuju penzioneri iz drugih zemalja, koji posjećuju i Crnu Goru, naši penzioneri moraju i dalje da rade i da se tako bore za opstanak. Mizerne penzije u Crnoj Gori u odnosu na troškove života, često ne mogu da pokriju hranu i lijekove, pa se većina penzionera snalazi radeći dodatne poslove na dnevnice ili se bavi poljoprivredom, kako bi prehranila svoje porodice. Takođe, veliki broj penzionera oslonjen je na finansijsku pomoć svoje djece”, saopštile su Demokrate.

Prosječna penzija u Crnoj Gori, kako navode, krajem 2019. iznosila je oko 288 eura, a minimalna potrošačka korpa 650 eura. Takođe, prema zvaničnim podacima Fonda PIO, prosječna penzija 2013. godine iznosila je oko 277 eura.

“Dakle, od 2013. godine prosječna penzija u Crnoj Gori je porasla je samo 10 eura. U tom periodu rasle su cijene goriva, struje, komunalija i PDV-a za čak 4%”, ističu Demokrate.

Međutim i osnovna statistika koju prezentuje Vlada Crne Gore, prema njihovim ocjenama, ne pokazuje stvarno stanje.

“Ukoliko se stanje analizira po opštinama pojedinačno, dolazimo do katastrofalnih podataka. Prosječne penzije u 17 opština, niže su od prosječne penzije na nivou države. Tako je prosječna penzija u Petnjici 165 eura ili čak 123 eura manja od državnog prosjeka. U Gusinju je prosječna penzija 188 eura, Bijelom Polju 225 eura, Andrijevici 209 eura, Kolašinu 241 eura u Rožajama 209 eura itd. Iz ovih podaka se može zaključiti, da su u Crnoj Gori penzije manje nego i socijalna davanja u srednje razvijenim državama svijeta. Takođe, minimalnu penziju od 128 eura prošle godine je primalo oko 12000 penzionera.

Da li DPS vlast može dati odgovor na pitanje kako penzioner iz Petnjice sa prosječnom penzijom od 165 eura ili penzioner iz Bijelog Polja sa prosječnom penzijom od 225 eura, može da preživi mjesec? Kako crnogorski penzioner može da preživi mjesec sa 288 eura prosječne penzije?”, navodi se u saopštenju Demokratske Crne Gore

U toj partiji poručuju da su to jasni pokazatelji ekonomskog posrtanja države u kojoj oni koji su je izgrađivali jedva preživljavaju.

“S tim u vezi, postavlja se logično pitanje – čemu da se nadaju oni koji tek treba da započnu svoj radni vijek u Crnoj Gori, i kako će, ako znamo koliko je mladih ljudi oslonjeno na prihode roditelja, oni koji tek treba da uživaju starosnu penziju, preživjeti sa tako mizernim primanjima?”, zaključuje se u saopštenju.

DEMOKRATE O PENZIONERIMA

DPS politika je od većine penzionera u Crnoj Gori stvorila socijalne slučajeve, poručili su iz Demokratske Crne Gore.

“Umjesto da nakon decenija rada, doprinosa društvu i državi, uživaju u penzionerskim danima i putuju kao što putuju penzioneri iz drugih zemalja, koji posjećuju i Crnu Goru, naši penzioneri moraju i dalje da rade i da se tako bore za opstanak. Mizerne penzije u Crnoj Gori u odnosu na troškove života, često ne mogu da pokriju hranu i lijekove, pa se većina penzionera snalazi radeći dodatne poslove na dnevnice ili se bavi poljoprivredom, kako bi prehranila svoje porodice. Takođe, veliki broj penzionera oslonjen je na finansijsku pomoć svoje djece”, saopštile su Demokrate.

Prosječna penzija u Crnoj Gori, kako navode, krajem 2019. iznosila je oko 288 eura, a minimalna potrošačka korpa 650 eura. Takođe, prema zvaničnim podacima Fonda PIO, prosječna penzija 2013. godine iznosila je oko 277 eura.

“Dakle, od 2013. godine prosječna penzija u Crnoj Gori je porasla je samo 10 eura. U tom periodu rasle su cijene goriva, struje, komunalija i PDV-a za čak 4%”, ističu Demokrate.

Međutim i osnovna statistika koju prezentuje Vlada Crne Gore, prema njihovim ocjenama, ne pokazuje stvarno stanje.

“Ukoliko se stanje analizira po opštinama pojedinačno, dolazimo do katastrofalnih podataka. Prosječne penzije u 17 opština, niže su od prosječne penzije na nivou države. Tako je prosječna penzija u Petnjici 165 eura ili čak 123 eura manja od državnog prosjeka. U Gusinju je prosječna penzija 188 eura, Bijelom Polju 225 eura, Andrijevici 209 eura, Kolašinu 241 eura u Rožajama 209 eura itd. Iz ovih podaka se može zaključiti, da su u Crnoj Gori penzije manje nego i socijalna davanja u srednje razvijenim državama svijeta. Takođe, minimalnu penziju od 128 eura prošle godine je primalo oko 12000 penzionera.

Da li DPS vlast može dati odgovor na pitanje kako penzioner iz Petnjice sa prosječnom penzijom od 165 eura ili penzioner iz Bijelog Polja sa prosječnom penzijom od 225 eura, može da preživi mjesec? Kako crnogorski penzioner može da preživi mjesec sa 288 eura prosječne penzije?”, navodi se u saopštenju Demokratske Crne Gore

U toj partiji poručuju da su to jasni pokazatelji ekonomskog posrtanja države u kojoj oni koji su je izgrađivali jedva preživljavaju.

“S tim u vezi, postavlja se logično pitanje – čemu da se nadaju oni koji tek treba da započnu svoj radni vijek u Crnoj Gori, i kako će, ako znamo koliko je mladih ljudi oslonjeno na prihode roditelja, oni koji tek treba da uživaju starosnu penziju, preživjeti sa tako mizernim primanjima?”, zaključuje se u saopštenju.

ZA 2019.

Najbolji sportista Prijestonice Cetinje za 2019. je atletičarka Marija Vuković, učesnica svjetskog prvenstva u Dohi na kome je osvojila 18. mjesto i Evropskog dvoranskog šampionata na kojem je bila 13. Priznanje za najboljeg trenera pripalo je Vasu Ćeraniću treneru kadetskog tima RK „Lovćen”, šampiona Crne Gore. Za najbolju sportsku organizaciju proglašen je džudo klub „Crnogorac“, a upravo predsjednik UO „Crnogorca” Vojislav Knežević, najbolji je sportski radnik. Rukometaš Luka Vukićević najbolji je mladi sportista grada.

Najbolji sportista Prijestonice Cetinje za 2019. godinu je atletičarka Marija Vuković, učesnica svjetskog prvenstva u Dohi na kome je osvojila 18. mjesto i Evropskog dvoranskog šampionata na kojem je bila 13. Priznanje za najboljeg trenera pripalo je Vasu Ćeraniću treneru kadetskog tima RK „Lovćen”, šampiona Crne Gore. Za najbolju sportsku organizaciju proglašen je džudo klub „Crnogorac“, a upravo predsjednik UO „Crnogorca” Vojislav Knežević, najbolji je sportski radnik. Rukometaš Luka Vukićević najbolji je mladi sportista grada.

Odluku o najboljima donijela je petočlana komisija koju je imenovala Prijestonica Cetinje na osnovu Pravilnika o kriterijumima za dodjelu godišnjeg priznanja iz oblasti sporta.

Nagrade najboljim sportistima, sportskim kolektivima i radnicima uručio je na svečanosti u Kraljevskom pozorištu „Zetski dom” gradonačelnik Prijestonice Cetinje Aleksandar Kašćelan, koji je kazao da su cetinjski sportisti i u 2019. godini postigli zapažene rezultate na lokalnom, nacionalnom i svjetskom nivou, i nastavili da doprinose sportskoj kulturi i imidžu grada koji je decenijama rasadnik talenata.

„Rukometaši Lovćena apsolutni su šampioni države, a cetinjska škola rukometa još jednom je potvrdila kvalitet po kojem je prepoznaju i van granica Crne Gore. Ponosni smo na nacionalnu rekorderku Mariju Vuković i atletičare Atletskog kluba „Lovćen”, koji su na domaćim i međunarodnim takmičenjima osvojili gotovo 150 medalja. Naš Filip Radović, crnogorski paraolimpijac, treći je na svijetu. Šahovski klub „Crnogorac” prvi put u istoriji kluba postao je državni šampion. Pet cetinjskih kik boksera uspješni su reprezentativci nacionalnog tima, a džudisti kluba „Crnogorac” prošle godine donijeli su gradu 120 zlatnih medalja“, naveo je gradonačelnik Kašćelan.

On je dodao da su košarkaši „Lovćena” već godinama u vrhu Erste crnogorske lige i učesnici regionalne ABA2 lige, a ženski košarkaški klub je petu sezonu za redom vicešampion Crne Gore u seniorskoj kategoriji, i treću sezonu zaredom osvajač juniorskog i kadetskog nacionalnog prvenstva. „Naši sportisti i sportsko Cetinje prepoznaju se po izvanrednim rezultatima, viteškom sportskom duhu i umijeću, ali i posvećenosti trenera, stručnih štabova i uprava”, kazao je gradonačelnik.

On je posebno istakao dobre rezultate koje su u protekloj godini postigle najmlađe selekcije profesionalnih i amaterskih klubova u gotovo svim sportovima. „Oni su budućnost cetinjskog sporta i najveća dragocjenost porodica i grada koja stasava uz proslavljena igračka i trenerska imena cetinjske sportske škole”.

Gradonačelnik Kašćelan kazao je da je Prijestonica Cetinje usvojila Strategiju razvoja sporta u Prijestonici Cetinje za period 2019-2021. godina, kao i Pravilnik o bližim uslovima, načinu, postupku i kriterijumima o sufinansiranju sporta.

Prema njegovim riječima, Prijestonica Cetinje je i u 2019. godini bila uz svoje sportske klubove, vodeći računa da podrži akivnosti kojima se promoviše sport među mladima i takmičenja mladih, ali i da bude oslonac i vjetar u leđa i onda kada rezultati nijesu bili najbolji.

„Ostajemo privrženi našim sportistima i klubovima, koji jesu najbolji ambasadori i promoteri našeg grada i države. To potvrđuje i činjenica da je Prijestonica Cetinje Budžetom za 2020. predvidjela za 20 odsto veća izdvajanja za sport nego godinu ranije”, rekao je gradonačelnik Kašćelan.

U kategoriji najperspektivniji mladi sportista do 16 godina priznanja su dobili Mare Jablan iz Atletskog kluba „Crnogorac“, Peko Đurović iz Šah kluba „Crnogorac”, Lazar Sredanović iz Rukometnog kluba „Lovćen“, Andrea Turčinović iz Džudo kluba „Crnogorac“ i Ilija Perović iz Kik boks kluba „Lovćen“.

Na prijedlog Sekretarijata za kulturu, sport i mlade Prijestonice Cetinje dodijeljene su i posebne nagrade. Marko Radonjić izabran je za najboljeg profesionalnog sportistu u inostranstvu, Pero Milošević dobio je nagradu za najboljeg profesionalnog trenera u inostranstvu, a najbolji sportista Prijestonice – paraolimpijac je i ove godine Filip Radović.

Za doprinos razvoju amaterskog sporta za 2019. godinu priznanja su zavrijedili Aleksandar Rakočević, Saša Mašanović, Miloš Ćećanović, Nikola Prlja, Ilija Vujović i Planinarski klub “Soko”.

ZA 2019.

Najbolji sportista Prijestonice Cetinje za 2019. je atletičarka Marija Vuković, učesnica svjetskog prvenstva u Dohi na kome je osvojila 18. mjesto i Evropskog dvoranskog šampionata na kojem je bila 13. Priznanje za najboljeg trenera pripalo je Vasu Ćeraniću treneru kadetskog tima RK „Lovćen”, šampiona Crne Gore. Za najbolju sportsku organizaciju proglašen je džudo klub „Crnogorac“, a upravo predsjednik UO „Crnogorca” Vojislav Knežević, najbolji je sportski radnik. Rukometaš Luka Vukićević najbolji je mladi sportista grada.

Najbolji sportista Prijestonice Cetinje za 2019. godinu je atletičarka Marija Vuković, učesnica svjetskog prvenstva u Dohi na kome je osvojila 18. mjesto i Evropskog dvoranskog šampionata na kojem je bila 13. Priznanje za najboljeg trenera pripalo je Vasu Ćeraniću treneru kadetskog tima RK „Lovćen”, šampiona Crne Gore. Za najbolju sportsku organizaciju proglašen je džudo klub „Crnogorac“, a upravo predsjednik UO „Crnogorca” Vojislav Knežević, najbolji je sportski radnik. Rukometaš Luka Vukićević najbolji je mladi sportista grada.

Odluku o najboljima donijela je petočlana komisija koju je imenovala Prijestonica Cetinje na osnovu Pravilnika o kriterijumima za dodjelu godišnjeg priznanja iz oblasti sporta.

Nagrade najboljim sportistima, sportskim kolektivima i radnicima uručio je na svečanosti u Kraljevskom pozorištu „Zetski dom” gradonačelnik Prijestonice Cetinje Aleksandar Kašćelan, koji je kazao da su cetinjski sportisti i u 2019. godini postigli zapažene rezultate na lokalnom, nacionalnom i svjetskom nivou, i nastavili da doprinose sportskoj kulturi i imidžu grada koji je decenijama rasadnik talenata.

„Rukometaši Lovćena apsolutni su šampioni države, a cetinjska škola rukometa još jednom je potvrdila kvalitet po kojem je prepoznaju i van granica Crne Gore. Ponosni smo na nacionalnu rekorderku Mariju Vuković i atletičare Atletskog kluba „Lovćen”, koji su na domaćim i međunarodnim takmičenjima osvojili gotovo 150 medalja. Naš Filip Radović, crnogorski paraolimpijac, treći je na svijetu. Šahovski klub „Crnogorac” prvi put u istoriji kluba postao je državni šampion. Pet cetinjskih kik boksera uspješni su reprezentativci nacionalnog tima, a džudisti kluba „Crnogorac” prošle godine donijeli su gradu 120 zlatnih medalja“, naveo je gradonačelnik Kašćelan.

On je dodao da su košarkaši „Lovćena” već godinama u vrhu Erste crnogorske lige i učesnici regionalne ABA2 lige, a ženski košarkaški klub je petu sezonu za redom vicešampion Crne Gore u seniorskoj kategoriji, i treću sezonu zaredom osvajač juniorskog i kadetskog nacionalnog prvenstva. „Naši sportisti i sportsko Cetinje prepoznaju se po izvanrednim rezultatima, viteškom sportskom duhu i umijeću, ali i posvećenosti trenera, stručnih štabova i uprava”, kazao je gradonačelnik.

On je posebno istakao dobre rezultate koje su u protekloj godini postigle najmlađe selekcije profesionalnih i amaterskih klubova u gotovo svim sportovima. „Oni su budućnost cetinjskog sporta i najveća dragocjenost porodica i grada koja stasava uz proslavljena igračka i trenerska imena cetinjske sportske škole”.

Gradonačelnik Kašćelan kazao je da je Prijestonica Cetinje usvojila Strategiju razvoja sporta u Prijestonici Cetinje za period 2019-2021. godina, kao i Pravilnik o bližim uslovima, načinu, postupku i kriterijumima o sufinansiranju sporta.

Prema njegovim riječima, Prijestonica Cetinje je i u 2019. godini bila uz svoje sportske klubove, vodeći računa da podrži akivnosti kojima se promoviše sport među mladima i takmičenja mladih, ali i da bude oslonac i vjetar u leđa i onda kada rezultati nijesu bili najbolji.

„Ostajemo privrženi našim sportistima i klubovima, koji jesu najbolji ambasadori i promoteri našeg grada i države. To potvrđuje i činjenica da je Prijestonica Cetinje Budžetom za 2020. predvidjela za 20 odsto veća izdvajanja za sport nego godinu ranije”, rekao je gradonačelnik Kašćelan.

U kategoriji najperspektivniji mladi sportista do 16 godina priznanja su dobili Mare Jablan iz Atletskog kluba „Crnogorac“, Peko Đurović iz Šah kluba „Crnogorac”, Lazar Sredanović iz Rukometnog kluba „Lovćen“, Andrea Turčinović iz Džudo kluba „Crnogorac“ i Ilija Perović iz Kik boks kluba „Lovćen“.

Na prijedlog Sekretarijata za kulturu, sport i mlade Prijestonice Cetinje dodijeljene su i posebne nagrade. Marko Radonjić izabran je za najboljeg profesionalnog sportistu u inostranstvu, Pero Milošević dobio je nagradu za najboljeg profesionalnog trenera u inostranstvu, a najbolji sportista Prijestonice – paraolimpijac je i ove godine Filip Radović.

Za doprinos razvoju amaterskog sporta za 2019. godinu priznanja su zavrijedili Aleksandar Rakočević, Saša Mašanović, Miloš Ćećanović, Nikola Prlja, Ilija Vujović i Planinarski klub “Soko”.

ZA 2019.

Najbolji sportista Prijestonice Cetinje za 2019. je atletičarka Marija Vuković, učesnica svjetskog prvenstva u Dohi na kome je osvojila 18. mjesto i Evropskog dvoranskog šampionata na kojem je bila 13. Priznanje za najboljeg trenera pripalo je Vasu Ćeraniću treneru kadetskog tima RK „Lovćen”, šampiona Crne Gore. Za najbolju sportsku organizaciju proglašen je džudo klub „Crnogorac“, a upravo predsjednik UO „Crnogorca” Vojislav Knežević, najbolji je sportski radnik. Rukometaš Luka Vukićević najbolji je mladi sportista grada.

Najbolji sportista Prijestonice Cetinje za 2019. godinu je atletičarka Marija Vuković, učesnica svjetskog prvenstva u Dohi na kome je osvojila 18. mjesto i Evropskog dvoranskog šampionata na kojem je bila 13. Priznanje za najboljeg trenera pripalo je Vasu Ćeraniću treneru kadetskog tima RK „Lovćen”, šampiona Crne Gore. Za najbolju sportsku organizaciju proglašen je džudo klub „Crnogorac“, a upravo predsjednik UO „Crnogorca” Vojislav Knežević, najbolji je sportski radnik. Rukometaš Luka Vukićević najbolji je mladi sportista grada.

Odluku o najboljima donijela je petočlana komisija koju je imenovala Prijestonica Cetinje na osnovu Pravilnika o kriterijumima za dodjelu godišnjeg priznanja iz oblasti sporta.

Nagrade najboljim sportistima, sportskim kolektivima i radnicima uručio je na svečanosti u Kraljevskom pozorištu „Zetski dom” gradonačelnik Prijestonice Cetinje Aleksandar Kašćelan, koji je kazao da su cetinjski sportisti i u 2019. godini postigli zapažene rezultate na lokalnom, nacionalnom i svjetskom nivou, i nastavili da doprinose sportskoj kulturi i imidžu grada koji je decenijama rasadnik talenata.

„Rukometaši Lovćena apsolutni su šampioni države, a cetinjska škola rukometa još jednom je potvrdila kvalitet po kojem je prepoznaju i van granica Crne Gore. Ponosni smo na nacionalnu rekorderku Mariju Vuković i atletičare Atletskog kluba „Lovćen”, koji su na domaćim i međunarodnim takmičenjima osvojili gotovo 150 medalja. Naš Filip Radović, crnogorski paraolimpijac, treći je na svijetu. Šahovski klub „Crnogorac” prvi put u istoriji kluba postao je državni šampion. Pet cetinjskih kik boksera uspješni su reprezentativci nacionalnog tima, a džudisti kluba „Crnogorac” prošle godine donijeli su gradu 120 zlatnih medalja“, naveo je gradonačelnik Kašćelan.

On je dodao da su košarkaši „Lovćena” već godinama u vrhu Erste crnogorske lige i učesnici regionalne ABA2 lige, a ženski košarkaški klub je petu sezonu za redom vicešampion Crne Gore u seniorskoj kategoriji, i treću sezonu zaredom osvajač juniorskog i kadetskog nacionalnog prvenstva. „Naši sportisti i sportsko Cetinje prepoznaju se po izvanrednim rezultatima, viteškom sportskom duhu i umijeću, ali i posvećenosti trenera, stručnih štabova i uprava”, kazao je gradonačelnik.

On je posebno istakao dobre rezultate koje su u protekloj godini postigle najmlađe selekcije profesionalnih i amaterskih klubova u gotovo svim sportovima. „Oni su budućnost cetinjskog sporta i najveća dragocjenost porodica i grada koja stasava uz proslavljena igračka i trenerska imena cetinjske sportske škole”.

Gradonačelnik Kašćelan kazao je da je Prijestonica Cetinje usvojila Strategiju razvoja sporta u Prijestonici Cetinje za period 2019-2021. godina, kao i Pravilnik o bližim uslovima, načinu, postupku i kriterijumima o sufinansiranju sporta.

Prema njegovim riječima, Prijestonica Cetinje je i u 2019. godini bila uz svoje sportske klubove, vodeći računa da podrži akivnosti kojima se promoviše sport među mladima i takmičenja mladih, ali i da bude oslonac i vjetar u leđa i onda kada rezultati nijesu bili najbolji.

„Ostajemo privrženi našim sportistima i klubovima, koji jesu najbolji ambasadori i promoteri našeg grada i države. To potvrđuje i činjenica da je Prijestonica Cetinje Budžetom za 2020. predvidjela za 20 odsto veća izdvajanja za sport nego godinu ranije”, rekao je gradonačelnik Kašćelan.

U kategoriji najperspektivniji mladi sportista do 16 godina priznanja su dobili Mare Jablan iz Atletskog kluba „Crnogorac“, Peko Đurović iz Šah kluba „Crnogorac”, Lazar Sredanović iz Rukometnog kluba „Lovćen“, Andrea Turčinović iz Džudo kluba „Crnogorac“ i Ilija Perović iz Kik boks kluba „Lovćen“.

Na prijedlog Sekretarijata za kulturu, sport i mlade Prijestonice Cetinje dodijeljene su i posebne nagrade. Marko Radonjić izabran je za najboljeg profesionalnog sportistu u inostranstvu, Pero Milošević dobio je nagradu za najboljeg profesionalnog trenera u inostranstvu, a najbolji sportista Prijestonice – paraolimpijac je i ove godine Filip Radović.

Za doprinos razvoju amaterskog sporta za 2019. godinu priznanja su zavrijedili Aleksandar Rakočević, Saša Mašanović, Miloš Ćećanović, Nikola Prlja, Ilija Vujović i Planinarski klub “Soko”.

EKIP

U Crnoj Gori je na kraju decembra bilo 188,18 hiljada korisnika fiksne telefonije, 1,41 odsto više nego u novembru, pokazuju podaci Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost (EKIP).

Od tog broja priključaka, Telekom je imao 108,64 hiljade, M:tel 61,98 hiljada, Telemach 15,73 hiljade i Telenor 1,83 hiljade priključaka.

Učešće Crnogorskog Telekoma na tržištu fiksne telefonije iznosi 57,73 odsto, M:tela 32,94 odsto, Telemacha 8,36 odsto, a Telenora 0,97 odsto.

U odnosu na isti period 2018. godine broj korisnika fiksne telefonije u decembru je veći 8,85 odsto.

Od ukupnog broja priključaka fiksne telefonije, na građane se odnosi 86,67 odsto, a na kompanije 13,33 odsto.

EKIP

U Crnoj Gori je na kraju decembra bilo 188,18 hiljada korisnika fiksne telefonije, 1,41 odsto više nego u novembru, pokazuju podaci Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost (EKIP).

Od tog broja priključaka, Telekom je imao 108,64 hiljade, M:tel 61,98 hiljada, Telemach 15,73 hiljade i Telenor 1,83 hiljade priključaka.

Učešće Crnogorskog Telekoma na tržištu fiksne telefonije iznosi 57,73 odsto, M:tela 32,94 odsto, Telemacha 8,36 odsto, a Telenora 0,97 odsto.

U odnosu na isti period 2018. godine broj korisnika fiksne telefonije u decembru je veći 8,85 odsto.

Od ukupnog broja priključaka fiksne telefonije, na građane se odnosi 86,67 odsto, a na kompanije 13,33 odsto.

  • Knežević: Vojska Srbije najjača na Balkanu, nadam se da će joj se crnogorska pridružiti
    on 28/06/2026 at 14:51

    Lider Demokratske narodne partije, Milan Knežević, naveo je društvenoj mreži Iks da je danas imao čast da prisustvuje vojnoj vježbi na Pasuljanskim livadama, kao i da se još jednom uvjerio da je Vojska Srbije, kako je kazao, najjača na Balkanu.

  • Mekalister: Šest mjesta u Evropskom parlamentu već čeka Crnu Goru
    on 27/06/2026 at 18:57

    U Evropskom parlamentu već su rezervisana mjesta za nove članice Evropske unije (EU). Crnu Goru čeka šest fotelja. To je TVCG-u potvrđeno u Briselu, iz kojeg kažu da naša zemlja definitivno ulazi u završnu fazu. EU, kako poručuju, biće uz nas u prevazilaženju i posljednjih prepreka procesa proširenja, ali pozivaju na oprez.

  • Perić: Skupština će biti otvorenija prema građanima i medijma, pred odbornicima uskoro obiman dnevni red
    on 27/06/2026 at 18:55

    Nešto više od sedam dana nakon što je izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada, Srđan Perić najavljuje da bi naredne sedmice trebalo da pristignu materijali za zakazivanje prve sjednice lokalnog parlamenta u novom sazivu. Ističe da će dnevni red biti obiman, kao i da će Skupština Glavnog grada u narednom periodu biti dopstupnija svima.

  • Čapuni: Kosovo nije djelovalo protiv Crne Gore
    on 27/06/2026 at 18:05

    Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni reagovao je na jučerašnje stavove predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića, ocjenjujući da nije stekao utisak da je Kosovo imala namjeru da naruši odnose sa Crnom Gorom.

  • Vučić: Knežević mi poklonio sliku Cetinjskog manastira u ime grupe Srba sa Cetinja
    on 27/06/2026 at 17:22

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu da mu je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poklonio sliku na kojoj je Cetinjski manastir, kako navodi, u ime grupe Srba sa Cetinja.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.